top of page

Jáhlová kaše s jablečným pyré

Mám pro vás super rychlou, zdravou a jednoduchou snídani (nebo svačinu, budete-li si přát), kterou určitě potěším i bezlepkáře. Je to skvělá alternativa ke všem kaším s mlékem a užitečný způsob, jak do svého jídelníčku zařadit jáhly.

Jáhlová kaše s jablečným pyré

Suroviny na 2 porce:

• cca 75 g jáhel

• 350 g jablečného pyré

• 1 banán

• kokos

• skořice


Nejprve si uvaříme jáhly. Dáme je do malého hrnce a vroucí vodou z rychlovarné konvice je několikrát spaříme, dokud z nich nepoteče čirá voda. Jeden díl jáhel pak vaříme s 2,5 díly vody, dokud se voda nevyvaří. Je to jen chvilka.

K uvařeným jáhlám pak už jen stačí přimíchat jablečné pyré a trochu skořice, pokud ji máte rádi. Kaši rozdělíme na dvě porce, nakrájíme na ní banán a posypeme kokosem.

Můžete se do ní pustit hned za tepla, nebo počkat, až vychladne.


Tip: Pokud chcete, aby byla jáhlová kaše super sladká, dávám do ní celý bio jablečný protlak z Lidlu (355 g), pokud ji chcete úplně bez přidaného cukru, v dm mají dokonce velkou sklenici bio jablečného protlaku (700 g - takže dáte jenom půlku) a nebo další menší ovocné protlaky, všechny bez cukru.


Jáhlová kaše s jablečným pyré

Chcete více takových receptů? Zajímá vás rostlinná strava? Chcete zlepšit svůj životní styl?

Comments


Chceš se dozvědět něco více o výživě?

Kromě vymýšlení receptů a psaní článků, se na webu věnuji také nutričnímu poradenství. Sestavuji výživové plány každému na míru a ráda v tom dělám tak trochu osvětu.

bottom of page