top of page

Jáhlová kaše s jablečným pyré

Mám pro vás super rychlou, zdravou a jednoduchou snídani (nebo svačinu, budete-li si přát), kterou určitě potěším i bezlepkáře. Je to skvělá alternativa ke všem kaším s mlékem a užitečný způsob, jak do svého jídelníčku zařadit jáhly.


Suroviny na 2 porce:

• cca 75 g jáhel

• 350 g jablečného pyré

• 1 banán

• kokos

• skořice


Nejprve si uvaříme jáhly. Dáme je do malého hrnce a vroucí vodou z rychlovarné konvice je několikrát spaříme, dokud z nich nepoteče čirá voda. Jeden díl jáhel pak vaříme s 2,5 díly vody, dokud se voda nevyvaří. Je to jen chvilka.

K uvařeným jáhlám pak už jen stačí přimíchat jablečné pyré a trochu skořice, pokud ji máte rádi. Kaši rozdělíme na dvě porce, nakrájíme na ní banán a posypeme kokosem.

Můžete se do ní pustit hned za tepla, nebo počkat, až vychladne.


Tip: Pokud chcete kaši super sladkou, dávám do ní celý bio jablečný protlak z Lidlu (355 g), pokud ji chcete úplně bez přidaného cukru, v dm mají dokonce velkou sklenici bio jablečného protlaku (700 g - takže dáte jenom půlku) a nebo další menší ovocné protlaky, všechny bez cukru.


Chcete více takových receptů? Zajímá vás rostlinná strava? Chcete zlepšit svůj životní styl?

Napište mi.

47 zobrazení0 komentářů

Chceš se dozvědět něco více o výživě?

Kromě vymýšlení receptů a psaní článků, se na webu věnuji také nutričnímu poradenství. Sestavuji výživové plány každému na míru a ráda v tom dělám tak trochu osvětu.

bottom of page