top of page

Ovocný koláč s drobenkou

Zrovna jsem ujídala borůvky, když jsem si vzpomněla, že pro vás schovávám recept na borůvkový koláč, který jsem zkoušela v loni. Později jsem ho otestovala ještě se švestkami a když pomine sezóna letního ovoce, můžete ho naplnit třeba i jablky a nebo mraženým ovocem.

Ovocný koláč s drobenkou

Těsto:

280 g hladké špaldové mouky

70 g třtinového cukru

1 ČL jedlé sody

špetka soli

1 vegan vejce tzn. 3,5 g psyllia + 45 g vody

60 g rostlinného margarínu

80 g mléka

2 ČL citronové šťávy


Drobenka:

70 g krupice

10 g lněných semínek

70 g mletých mandlí

30 g třtinového cukru

1 PL mléka

1-2 PL margarínu


Sezonní ovoce např. borůvky, švestky, hrušky...Jako první si vytvoříme veganské vejce tak, že smícháme 3,5 g psyllia a 45 g vody, vše společně zamícháme a necháme chvíli nabobtnat.

Do mísy prosejeme mouku a přidáme zbytek sypkých surovin.

Zvlášť navážíme 60 g rostlinného margarínu a 80 g mléka, dáme společně na pár desítek sekund do mikrovlny, aby se margarín rozpustil. Pak k němu přidáme připravené vegan vejce, dvě lžičky citronové šťávy a promícháme. Tuhle tekutinu pak přilijeme k naší sypké směsi a vařečkou, později rukami, vytvoříme těsto. Hotové těsto pak natáhneme do koláčové formy, kterou předtím vymažeme kokosovým olejem.

Na těsto položíme vámi zvolené ovoce, pokud zvolíme například švestky, jablka, nebo hrušky, můžeme je ještě zlehka zasypat skořicí.

Celý koláč pak posypeme drobenkou, kterou si vytvoříme smícháním krupice, mletých mandlí, lněných semínek, třtinového cukru, lžicí mléka a margarínu.

Pečeme v troubě na 180°C, cca 30 minut.

Ovocný koláč s drobenkou je na světě.


Ovocný koláč s drobenkou
Ovocný koláč s drobenkou

Comentários


Chceš se dozvědět něco více o výživě?

Kromě vymýšlení receptů a psaní článků, se na webu věnuji také nutričnímu poradenství. Sestavuji výživové plány každému na míru a ráda v tom dělám tak trochu osvětu.

bottom of page